niedziela, 9 października 2016

Podsumowanie września w wykonaniu Manchesteru United.

Za nami 2 miesiąc zmagać w angielskiej Premier League. Jak we wrześniu radzili sobie piłkarze Jose Mourinho? Czas to sprawdzić. Na początek wyniku spotkań.

Premier League:

Manchester United-Manchester City 1:2

Watford-Manchester United 3:1

Manchester United-Leicester City 4:1

We wrześniu piłkarze Manchesteru United rozegrali 3 spotkania w lidze. Na 9 możliwych punktów zdobyli zaledwie 3 punkty pokonując mistrza Anglii Leicester. W meczu derbowym to City przeważało ale były szansę na objęcie prowadzenia ale nie zostały wykorzystane okazję przez zawodników Mourinho. Meczu z Watfordem też nie udało się wygrać i straciliśmy kolejne 3 punkty. Mecz z Leicester był w naszym wykonaniu dobry, po zdobyciu pierwszej bramki, zaczęliśmy dominować i udało nam się wygrać w dobrym stylu. W tym spotkaniu swoją debiutancką bramkę zdobył Paul Pogba.

Bramki we wrześniu strzelali: Marcus Rashford(2), Zlatan Ibrahimovic(1), Chris Smalling(1), Juan Mata(1), Paul Pogba(1).

Piłkarzem miesiąca został wybrany Marcus Rashford.

Liga Europy:

Feyenoord-Manchester United 1:0

Manchester United-Zoria 1:0

Na temat spotkań Czerwonych Diabłów w lidze europy nie można powiedzieć za dużo dobrych rzeczy. Mecz z Feyenoordem był przegrany i zagrany w słabym stylu. Tak samo było w meczu z Zorią w którym spodziewałem się dominacji i kilku bramek a skończyło się na skromnym 1:0 a pierwszy celny strzał na bramkę Zorii został oddany w 69 minucie i w tej minucie Zlatan zdobył jedyną bramkę.

Puchar Ligi Angielskiej:

Northampton-Manchester United 1:3

W 3 rundzie pucharu Anglii, Czerwone Diabły wybrały się na stadion Northamptonu. Drużyna gospodarzy występuje w League One. Pierwsza bramka wpadła w 17 minucie a piłkę do bramki Northamptonu skierował Michael Carrick. W 42 minucie Alex Revell wyrównał wynik na 1:1. W drugiej połowie Manchester zdobył jeszcze dwie bramki, na 1:2 bramkę zdobył Herrera a na 1:3 Rashford. Drużyna Mourinho dominowała w posiadaniu piłki 25% do 75%.

Bramka miesiąca: Paul Pogba

Wybrałem bramkę Pogby tylko dlatego, że była to jego pierwsza bramka. Oby w przyszłości było ich więcej.