poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Zlatan daje wygraną w meczu o Tarczę Dobroczynności.

Jak co roku tydzień przed startem nowego sezonu w BPL, odbywał się mecz o Community Shield. W tym meczu grają ze sobą mistrz Anglii i zwycięzca FA Cup. Mecz oczywiście odbywał się na Wembley gdzie Leicester City aktualny mistrz podejmował zwycięzce FA Cup Manchester United.

Skład:

De Gea-Valencia-Bailly-Carrick-Shaw-Fellaini-Blind-Lingard-Rooney-Martial-Ibrahimovic.

W 4 minucie Vardy wbiegł w pole karne ale w ostatniej chwili powstrzymał go Blind.

W 9 minucie spotkania swoją pierwszą okazję w tym spotkaniu miały Czerwone Diabły. Lewą stroną boiska Martial wbiegł w pole karne ale jego strzał wylądował na bocznej siatce bramki Schmeichela.

Dwie minuty później kolejna szansa Manchesteru United. Piłkę dośrodkowywał Shaw a głową uderzył Rooney ale był to strzał z 16 metra i był za słaby aby zaskoczyć Schmeichela.

W 19 minucie szansa Lisów. Vardy odegrał piłkę do Okazakiego a Japończyk uderzył za pola karnego, który minimalnie był chybiony. Dużo szczęścia miał De Gea i był rzut rożny. Dośrodkowywał Albrighton a strzał głową Okazakiego wylądował na poprzeczce.

W 31 minucie spotkania obejrzeliśmy pierwszą bramkę na Wembley. Ładną indywidualną akcją popisał się Lingard, który okiwał kilku piłkarzy Leicester, wbiegł w pole karne i zdobył bramkę dla Manchesteru United. Kapitalna akcja Lingarda.

Bramka Lingarda

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1 dla Czerwonych Diabłów.

W drugiej połowie zobaczyliśmy na boisku: Mata, Schneiderlin, Mkhitaryan, Herrera i Rashford. Zeszli z boiska: Carrick, Shaw, Lingard, Rooney i Martial.

W 51 minucie spotkanie swoim "geniuszem" błysnął Fellaini. Najpierw odebrał piłkę gdzie za delikatnie podał ją w stronę De Gei, Vardy przeją piłkę, minął Hiszpana i zdobył bramkę na 1:1. Fatalny błąd Belga.

Bramka Varde'go

W 80 minucie rezerwowy Ahmed Musa miał świetną szanse na zdobycie bramki dla Leicester. Wrzut z autu w pole karne Manchesteru United, piłkę głową zgrał Huth a Musa z bliskiej odległości oddał strzał głową ale był on nie celny.

W 82 minucie padła zwycięska bramka dla Manchesteru United. Valencia dośrodkował w pole karne a Zlatan Ibrahimovic zdobył bramkę głową i dał wygraną Czerwonym Diabłom. Na powtórkach widać, że Zlatan był na minimalnym spalonym.

Bramka Zlatana

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 dla Manchesteru United. Pierwszy mecz o trofeum jako trener Czerwonych Diabłów, Jose Mourinho i od razu wygrana. Oby nie ostatnie trofeum w tym sezonie. Poniżej skrót spotkanie i zdjęcia.