poniedziałek, 26 września 2016

Pewna wygrana z Leicester. Debiutancki gol Pogby.

W sobotę 24 września o godzinie 13.30 Manchester United na Old Trafford podejmował aktualnego mistrza Leicester City. W zeszłym sezonie oba spotkania kończyły się wynikiem 1:1. Podopieczni Jose Mourinho w ostatnich 2 spotkaniach ligowych nie zdobyli nawet punktu do tego jeszcze przegrali w lidze europy z Feyenoordem. Leicester po przegranym spotkaniu 4:1 z Liverpoolem w zeszłej kolejce wygrało pewnie 3:0 z Burnley.  Na ławce rezerwowych usiadł kapitan Wayne Rooney a za niego do 11 wskoczył Juan Mata.

Skład:

De Gea-Valencia-Bailly-Smalling-Blind-Herrera-Pogba-Lingard-Mata-Rashford-Ibrahimovic.

Pierwszy strzał w spotkaniu w 3 minucie oddał Blind ale był on niecelny.

W 6 minucie Mata dośrodkowywał z rzutu rożnego, Zieler wypiąstkował piłkę, Lingard zgrał głową do Maty ten znów wrzucił w pole karne, piłka trafiła do Zlatana, który popisał się ładnym uderzeniem ale niecelnym.

GOOL 1:0 : Smalling. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Blinda, które strzałem głową na bramkę zamienił Smalling.

W 24 minucie spotkania dobre podanie dostał Ibra, który dostrzegł nie pilnowanego Rashforda ale Marcus sobie źle przyjął i oddał bardzo niecelny strzał.

W 26 minucie świetnym zagraniem popisał się Pogba, który przerzucił piłkę górą do Ibry ten sobie ja przyjął i od razu uderzył z woleja ale piłka poleciała nad poprzeczką.

GOOL 2:0: Juan Mata: 36 minuta spotkania, Mata podaje do Pogby, biegnąc w pole karne, Pogba zagrywa piłkę do Lingarda do piłki dopadł Mata i strzałem za pola karnego w lewy róg bramki Zielera zdobywa bramkę.

GOOL 3:0: Marcus Rashford: 38 minuta, Blind świetnie rozgrywa rzut rożny podając piłkę do Maty, który wbiegł na bliższy słupek i bez patrzenia zagrał piłkę wzdłuż bramki a Rashford znalazł się w odpowiednim miejscu i umieścił piłkę w siatce.

GOOL: 4:0: Paul Pogba: To nie był koniec strzelanie ze strony Manchesteru United. Znów Blind dośrodkował z rzutu rożnego a Paul Pogba zdobył bramkę głową i to było jego debiutanckie trafienie dla Czerwonych Diabłów. Oby po tym przełamaniu grał jak najlepiej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0 a Czerwone Diabły pewnie kontrolowały przebieg spotkania.

GOOL 4:1: Demarai Gray: 59 minuta spotkania, Gray dostał piłkę na lewej stronie, wszedł do środka i popisał się świetnym uderzeniem w górny prawy róg bramki De Gei. Hiszpan był bez szanse, kapitalna bramka młodego Anglika.

W drugiej połowie Mourinho dokonał 3 zmian:

78 minuta Carrick za Lingarda
83 minuta Rooneya za Rashforda
87 minuta Young za Mate

W drugiej połowie dominował nadal Manchester. Bramki w tym spotkania szukał Ibra ale jego strzały były niecelny. Leicester nie stworzyło za sobie zbyt wielu okazji na bramkę, najlepszą oprócz bramki miał znów Gray, jego dośrodkowanie zaskoczyło De Gei, który musiał się wykazać.

Manchester United zgarnia pewnie 3 punkty i po 6 spotkaniach ma 12 oczek i zajmuje 6 miejsce. Leicester znajdują się na 12 pozycji z 7 punktami na koncie.