poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Wygrana na początek sezonu.

W 1 kolejce Premier League, Manchester United udał się na Vitality Stadium gdzie grali przeciwko Bournemouth. W zeszłym sezonie Czerwone Diabły przegrały na stadionie Bournemouth 2:1 a bohaterem gospodarzy był Stanislas. Przed tym spotkaniem faworyt był tylko jeden i była to drużyna Mourinho. Nie mógł zagrać w tym spotkaniu Paul Pogba, który jeszcze odbywał karę zawieszanie za grę w Juventusie. Od pierwszych minut wystąpił Zlatan Ibrahimovic. Skład Czerwonych Diabłów wyglądał następująco:

Skład: De Gea-Valencia-Bailly-Blind-Shaw-Herrera-Fellaini-Mata-Rooney-Martial-Ibrahimovic

W 3 minucie spotkanie Daniels dośrodkował w pole karne, piłka minęła piłkarzy, Shaw źle sobie ją przyjął, Wilson dopadł do niej ale jego strzał wylądował na bocznej siatce.

W 23 minucie Martial dostał piłkę na lewym skrzydle w swoim stylu wbiegł do środka i oddał strzał na dłuższy słupek ale piłka nie trafiła do siatki.

W 26 minucie ładna akcja Czerwonych Diabłów, Herrera ładnie wypuścił Valencii ten oddał piłkę przed pole karne do Maty ten do Rooneya, który oddał strzał ale Boruc pewnie to obronił.

GOOL 0:1 : W 39 minucie padła pierwsza bramka dla Manchesteru United. Francis popełnił fatalnym błąd podał za lekko piłkę do Boruca, Mata do niej dopadł, uderzył, obronił to Boruc ale piłka znów nie szczęśliwie odbiła się od Francisa i Mata oddał strzał na pustą bramkę i zdobył gola.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 0:1 i nie była bardzo emocjonująca. Gospodarze nie stworzyli sobie ani jednej dogodnej sytuacji.

Chwilę później widzieliśmy piękne nurkowanie Rooneya. Nie lubię czegoś takiego.

GOOL 0:2: W 58 minucie dośrodkował w pole karne, Martial oddał strzał z powietrza ale zle trafił w piłkę ale na szczęście poleciała tak, że Rooney uderzył piłkę główką i zdobył drugą bramkę.

GOOL 0:3: W 63 minucie spotkania Zlatan Ibrahimovic zdecydował się oddać strzał z dalszej odległości, uderzył po ziemi i piłka wpadła w lewy dolny róg bramki Boruca. Precyzyjne uderzenie Zlatana.

GOOL 1:3: Gospodarzy było stać tylko na jedno trafienie w tym spotkaniu. Ładnie rozegrana akcja przez gospodarzy Grabban ładnie poddał piłkę do Adama Smitha, ten jeszcze przerzucił ją sobie na lewą nogę i pokonał De Gea.

W drugiej połowie zobaczyliśmy jeszcze na boisku Schneiderlina, Mkhitaryana i Memphisa ale żaden nie zagrał na dobrym poziomie.

Pod koniec spotkania Bournemouth miało jeszcze szansę na zdobycie drugiej bramki ale nie udało im się to. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3 dla Manchesteru United po solidnym spotkaniu. Cieszą 3 punkty zdobyte na początku sezonu.