poniedziałek, 18 lipca 2016

Wygrana w debiucie Mourinho.

W sobotę 16 lipca po raz pierwszy jako trener Manchesteru United zadebiutował Jose Mourinho. Czerwone Diabły grały z Wigan, które wygrało League One i w tym sezonie będzie grało w Championship.

Skład Manchesteru United:

Johnstone-Fosu-Mensah-Bailly-Blind-Shaw-Herrera-Carrick-Lingard-Mkhitaryan-Depay-Wilson

W końcu po prawie 10 miesiącach mogliśmy zobaczyć na boisku Luke Shaw'a, który odniósł straszną kontuzję w LM z PSV.  Nie zabrakło nowych piłkarzy na boisku swoje debiuty zaliczyli Bailly i Mkhitaryan. Na debiut Ibrahimovica trzeba będzie poczekać.

Mourinho postanowił dać szansę młodszym piłkarzom jak i doświadczonym.

Jak można było się spodziewać to Czerwone Diabły były drużyną dominująca w tym spotkaniu. Wigan nie oddało nawet strzału w tym spotkaniu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0 ale gościu mieli kilka dobrych okazji na bramkę.

Na początku drugiej połowy Mourinho dokonał 7 zmian na boisku pojawili się Young, Jones, Keane, Mata, Pereira, Valencia i Januzaj. Zeszli Shaw, Carrick, Mkhitaryan, Wilson, Depay, Fosu-Mensah, Lingard.

W drugiej połowie kibice w końcu zobaczyli bramki. W 49 minucie bramkarz Wigan fatalnie wybił piłkę, którą przejął Mata i podał do Keana, który trafił na pustą bramkę. W 58 minucie był rzut wolny dla Manchesteru Young dograł piłkę w pole karne do Herrery jego strzał został zablokowany do piłki dopadł Pereira i ładnym strzałem pokonał bramkarza Wigan i było 0:2 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Pełna dominacja Czerwonych Diabłów solidne debiuty Baillego i Mkhitaryana. Dobre zmiany, które dały wygraną. Czekamy na kolejne sparingi.

Wigan-Manchester United 0:2