poniedziałek, 29 lutego 2016

Rashford daje wygraną Manchesterowi United nad Arsenalem.

We wczorajszym spotkaniu pomiędzy Manchesterem United a Arsenalem bohaterem spotkania został Marcus Rashford, który debiutował w BPL w meczu z Arsenalem. Młody piłkarz Czerwonych Diabłów zdobył dwie bramki dzięki, którym Manchester United wygrał 3:2 po dobrym spotkaniu.

Pierwszą dogodną okazję miała drużyna gości, Welbeck podał do Ozila ten z pierwszej piłki popisał się świetnym podaniem góra do wbiegającego w pole karne Monreala ale ten nie dał rady pokonać De Gea. W 13 minucie meczu Depay uderzył z rzutu wolnego ale Cech pewnie złapał strzał Holendra. Kanonierzy mieli kolejną okazję, aktywny od początku meczu Monreal dośrodkował w pole karne, piłka została wybita pod nogi Sancheza ale jego strzał z pierwszej piłki był niecelny. W 28 minucie meczu padła pierwsza bramka tego spotkania. Z prawej strony boiska dośrodkował Varela, Kościelny nie dał rady dobrze wybić piłki do której dopadł Rashford i strzałem z okolicy 5 metrów pokonał Cecha, zdobywając bramkę w debiucie w BPL. Na druga bramkę w wykonaniu gospodarzy musieliśmy czekać 3 minuty. Akcja z prawej strony Lingard do Maty ten górnym podaniem w pole karne do Vareli, ten z główki do Lingarda, ten dośrodkował w pole karne a Rashford uderzeniem z główki pokonał Cecha, zdobywając swoją druga bramkę w tym spotkaniu. Arsenal zdołał jeszcze w 1 połowie zdobyć bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ozila, Welbeck skierował piłkę do bramki. Pierwsza połowa na Old Trafford zakończyła się wynikiem 2:1.

W drugiej połowie dobrą okazje w 55 minucie miał Schneiderlin, piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne trafiła pod jego nogi, zdecydował sie na strzał ale Cech obronił jego uderzenie. W 64 minucie padała trzecia bramka dla Czerwonych Diabłów. Rashford miał piłkę z prawej strony wbiegł w pole karne, obrócił się widział wbiegającego przed szesnastkę Herrere podał mu piłkę a Hiszpan ładnym uderzeniem za pola karnego pokonał Cecha i było 3:1. W 68 minucie Arsenal zdobył bramkę za sprawą Ozila ale już nie dali rady wyrównać i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.

Bohaterem Marcus Rashford świetny debiut w BPL dwie bramki i asysta. Arsenal był drużyna wg statystyk przeważająco mieli 61% posiadania piłki, mieli więcej strzałów i podań ale jednak to gospodarze zdobyli więcej bramek.